Jak wybrać meble do jadalni?

Każdy z nas chce, aby meble w domu oraz mieszkaniu charakteryzowały się nie tylko znakomitym wyglądem, ale również wysoką funkcjonalnością. By tak się stało, konieczne jest odpowiednie dobranie akcesoriów do swoich potrzeb oraz do konkretnego wnętrza. Tylko w ten sposób codzienne korzystanie z przestrzeni w domu będzie możliwie najbardziej wygodne i komfortowe. Jadalnia jest jednym z tych pomieszczeń, gdzie bardzo ważne jest, by wybrać funkcjonalne meble odznaczające się jednocześnie znakomitym stylem i elegancją. Możliwych na rynku rozwiązań jest jednak tak wiele, że trzeba poświęcić sporo czasu, aby ostatecznie móc wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Pewne jest jedno - każda z osób znajdzie coś dla siebie!

Wybierz odpowiedni stół do jadalni

Nie jest żadną tajemnicą, że centralnym elementem jadalni jest stół. To właśnie przy nim spotyka się cała rodzina, a nierzadko również znajomi i przyjaciele podczas spotkań towarzyskich. Jadalnia jest więc swego rodzaju wizytówką i w sposób szczególny należy o nią zadbać. Stół w jadalni powinien być możliwie najbardziej funkcjonalny. Pierwszym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając najodpowiedniejszy stół do jadalni jest wielkość pomieszczenia oraz liczba domowników. Nikt przecież nie chce, aby niedzielne obiady w gronie najbliższych wiązały się z trudnościami w wygodnym zjedzeniu ze sobą posiłku. Wielkość stołu powinna więc być dobrana do warunków panujących w domu.

W dalszej kolejności trzeba wybrać odpowiedni kształt stołu. Ten aspekt zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji domowników, jednak może mieć na niego wpływ również metraż konkretnej przestrzeni. Najpopularniejszymi modelami stołów są meble prostokątne, kwadratowe oraz okrągłe. Każda z osób powinna więc wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Ostatnimi czasy bardzo popularnymi modelami stołów są meble z charakterystycznymi dostawkami, gdzie możliwość rozsunięcia blatu znacząco powiększa powierzchnię stołu, a tym samym zapewnia miejsce dla jeszcze większej liczby gości.

Ostatnim aspektem w kontekście stołu jest jego kolor. Powinien być on możliwie najbardziej dopasowany nie tylko do koloru ścian, ale również do innych mebli w jadalni oraz do ogólnej stylistyki wnętrz. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na stół drewniany, który będzie pasował zarówno do wnętrz nowoczesnych, industrialnych, jak i do tych utrzymanych w klasycznym stylu. Bardzo istotne jest, aby stół do jadalni był wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów. Mebel ten jest bowiem intensywnie eksploatowany, dlatego powinien charakteryzować się odpornością na różne czynniki, takie jak na przykład gorące naczynia czy też nadmierna wilgoć.

Jakie krzesła wybrać do jadalni?

Krzesła do jadalni nie muszą być kupowane w zestawie ze stołem, jednak istotne jest, aby w odpowiedni sposób z nim współgrały. Należy więc wybrać odpowiednią kolorystykę krzeseł. W przypadku jadalni najlepiej sprawdzą się krzesła drewniane z wygodnym obiciem (najlepiej zarówno na siedzisku, jak i na oparciu). W kontekście krzeseł należy wspomnieć, że ich siedzisko powinno znajdować się około 30 centymetrów poniżej blatu stołu. Dzięki temu nawet bardzo wysokie osoby będą mogły w wygodny sposób zasiadać do wspólnego posiłku.

Funkcjonalne meble w w naszej ofercie

Jadalnia jest miejscem, w którym stosuje się również inne meble. Wspomnieć w tym miejscu należy między innymi o komodzie, kredensie czy też witrynie. Każde rozwiązanie prezentuje się znakomicie, jednak powinno zostać dobrane do oczekiwań oraz potrzeb każdej z osób. Zdarza się, że w jadalni znajduje się telewizor, dlatego warto w takim przypadku zastosować nowoczesną komodę stanowiącą podstawę dla sprzętu RTV. Jej zaletą z pewnością będzie dodatkowe miejsce na przechowywanie płyt CD oraz filmów DVD, dzięki czemu rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne i pozwalające na zachowanie porządku w pomieszczeniu. Nie można zapominać również o akcesoriach, takich jak kanapy, pufy czy fotele. One również powinny zostać dobrane w taki sposób, by odpowiednio wkomponowały się do całego wnętrza.